Dnevni arhiv: 28 marca, 2018

3. dan šole v naravi

Danes je za nami čudovit, sončen dan. V dopoldanskem času smo se preizkusili v orientaciji. Na posameznih točkah smo izvajali fizikalno kemijske meritve. Merili smo: temperaturo zraka, morske vode in vode v jezeru, ph vode, smer vetra … V popoldanskem času smo tekmovali v lokostrelstvu in proučevali rastlinstvo in živalstvo v in ob jezeru. V prostih urah sklepamo prijateljstva z vrstniki OŠ Grad. Večer bomo zaključili z družabnimi igrami in  kvizom. Rebeka, Hana, Aleksandra in Katarina

Ledene skrivnosti naših jam

“Odledenitev kulturne dediščine” Program naše turistične naloge bomo predstavili na turistični tržnici v Mercator centru Koper 10. 4. 2018,preberete pa si jo lahko na povezavi Ledene skrivnosti naših jam. V šolskem letu 2017/18 sta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo razpisala 32. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je Kultura in turizem. Članice turističnega krožka smo v naših krajih odkrile že pozabljeno kulturno dediščino – ledarstvo – in zato pripravile turistični program LEDENE SKRIVNOSTI NAŠIH JAM, s podnaslovom »ODLEDENITEV« KULTURNE DEDIŠČINE. Pripravile smo privlačen in raznolik kulturni program rezanja in prevoza ledu. Spoznali boste, s čim so se preživljali naši predniki. Obiskovalcem...