Julija – finalistka 18. mednarodnega festivala otroške poezije “Dječije carstvo 2024”

Julija iz 9. razreda je predstavljala našo šolo, kraj in Republiko Slovenijo na velikem, mednarodnem tekmovanju otroške poezije »DJEČIJE CARSTVO«. Pesniško pero je nabrusila z vrstniki iz Slovenije, Srbije, Hrvaške, Črne gore, Severne Makedonije ter Bosne in Hercegovine in se borila za uvrstitev v finale »Dječijeg Carstva« – Otroškega carstva. In uspelo ji je. S pesmijo Napaka je postala finalistka.

Skupaj z ostalimi finalisti se je 19. aprila v Banjaluki potegovala za eno prvo, dve drugi in tri tretje nagrade v dveh kategorijah (mlajši in starejši) ter za absolutnega zmagovalca festivala – z nazivom MALI PRINC (MALA PRINCESA) OTROŠKEGA CARSTVA!

Ni zanemarljiv podatek, da je otroško carstvo že nekaj let zapored najštevilnejši in največji festival te vrste na območju nekdanje Jugoslavije.

Julija, iskrene čestitke za izjemen uspeh Otroškega carstva!