Dnevni arhiv: 25 maja, 2017

21. likovni natečaj KRAJ

Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina je letos razpisala likovni natečaj KRAJ, kjer lahko sanjaš. Na natečaju so sodelovali učenci matične šole na Colu in podružnice v Podkraju. Pod mentorstvom Silve Karim so prejeli priznanje naslednji učenci: Tajda Lampe, 8. r. Karmen Poženel, 8. r. Tina Rudolf, 7. r. Pod mentorstvom Katje Turk Medvešček so prijeli priznanja učenci: Jurij Kobal, 2. r. Tilen Bizjak, 2. r. Danaja Rovan, 1.r. Pod mentorstvom Moje Vidmar pa učenec: Tine Kobal, 4.r. Vsem dobitnikom priznanj čestitamo!

“Zavihajmo rokave – za lepšo šolo”

Vozniki, ki se zadnje čase peljete mimo naše šole, ste ob pogledu na zelenico zraven šole, po vsej verjetnosti pritisnili na zavore. Seveda, vznemirile so vas figure otrok, ki se igrajo na zelenici. Figure so izdelale učenke pri izbirnem predmetu Likovno snovanje 2, pod mentorstvom učiteljice Silve Karim. Dejansko so figure povezane z natečajem, ki ga je razpisalo podjetje Merkur. V obliki natečaja, imenovanega “Zavihajmo rokave – zalepšo šolo”, so povabili slovenske šole k idejam, s katerimi bi polepšali šolo. Deset slovenskih šol, ki so se izkazale z najboljšimi predlogi in izvirnimi idejami, je bilo izbranih za finančno podporo v znesku 300...