NAŠI KLEKLJARJI in KLEKLJARICE NA FESTIVALU IDRIJSKE ČIPKE

Pretekli vikend je v Idriji potekal 41. festival idrijske čipke. Na njem so sodelovali tudi učenci in učenke Čipkarske šole Idrija iz Cola in Podkraja.

V petek je pri slovesnem dvigu festivalske zastave sodelovala učenka Hana Tratnik. Vloga spremstva je častna funkcija.

Priložnost zanjo dobijo učenci Čipkarske šole Idrija, ki s svojim delom izkazujejo najboljše dosežke na področju klekljanja idrijske čipke.

Včeraj je potekalo državno tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič.

Letošnjega tekmovanja se je udeležilo 189 otrok in 26 odraslih iz Slovenije in tujine.

Iz Cola in Podkraja  je tekmovalo 27 učencev v štirih tekmovalnih skupinah za osnovnošolske otroke

ter 1 učenka, ki je tekmovala v kategoriji odraslih. Vsem sodelujočim pohvala za sodelovanje.

ZLATO PRIZNANJE si je v najzahtevnejši kategoriji za osnovnošolske otroke priklekljala Veronika Mikuž.

SREBRNO PRIZNANJE (od 81 % do 90 % točk) so osvojili: Brina Koren, Karmen Koren, Katarina Peljhan,

Ela Kobal, Manuela Mikuž, Jon Tratnik, Hana Tratnik, Rebeka Koren, Ajda Tratnik in Izak Grmek.

Nagrado za uvrstitev med najboljše si je priklekljala tudi Ema Vidmar.

Poleg omenjenih so dobitniki BRONASTIH PRIZNANJ (70 % točk ali več)na šolskem tekmovanju še:

Manca Volk, Sofija Bajec, Vita Tratnik, Neža Ipavec, Staša Kovšca, Tina Čoha, Dominika Čermelj,

Izak Tratnik, Lili Kobal, Maja Kobal, Gaja Žorž, Hana Kobal, Tadeja Bizjak, Danaja Rovan, Beti Kobal,

Sanja Likar, Klara Polanc, Tadej Črnigoj, Amalija Žorž, Heidi Petrovčič in Špela Žejn.

Učenka Ela Veljković je za svojo čipko pridobila geografsko označbo »Idrijska čipka«,

kar izkazuje najvišjo kvaliteto izdelave idrijske čipke.

DELO, TRUD, ZAVZETOST IN VESELJE VEDNO OBRODIJO SVOJE SADOVE.

Jožica Klanjšček,

učiteljica klekljanja.