Dnevni arhiv: 11 aprila, 2018

Nagrada za literarni prispevek naše sedmošolke

Osnovna šola Vič je skupaj z Združenjem veteranov 90-91 mesta Ljubljane in bivših ljubljanskih občin, razpisala že 10. literarni natečaj »Moja rodna domovina«  z naslovom Kjer hiša mojega stoji očeta. Odziv na razpis je bil zelo dober, saj so dobili veliko kakovostnih prispevkov. Z veseljem so nam sporočili, da je naša učenka KATARINA LOZAR  pod mentorstvom SVETLANE BUŠEN prejela nagrado za literarni prispevek. Priznanje bo nagrajenka prejela na zaključni prireditvi, ki bo v torek, 24. 4. 2018, ob 17.00 uri v Mestnem muzeju v Ljubljani.   Katarini za nagrado iskreno čestitamo.

Zlato priznanje za turistično nalogo

V šolskem letu 2017/18 sta Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo razpisala 32. državni festival Turizmu pomaga lastna glava. Tema letošnjega festivala je bila Kultura in turizem. Članice turističnega krožka Veronika Bajc, Adele Čebokelj, Nika Gorše, Ana Kobal, Tajda Lampe in Sandra Pregelj, vse iz 9. razreda, smo v nalogi LEDENE SKRIVNOSTI NAŠIH JAM s podnaslovom  “ODLEDENITEV” KULTURNE DEDIŠČINE predstavile ledarstvo na Trnovskem gozdu in Nanosu.  Mentorja naloge sta bila Jasmina Likar Štinjek in Pavel Makovec, pri oblikovanju in postavitvi stojnice pa nam je bil v veliko pomoč naš hišnik Peter Vidmar. Za izdelano turistično nalogo in njeno odlično predstavitev na turistični tržnici v Kopru smo prejeli zlato priznanje Turistične zveze...