Dnevni arhiv: 18 marca, 2016

ŠOLSKO DRŽAVNO TEKMOVANJE V SMUČARSKIH SKOKIH

V četrtek, 10.3.2016, je v Planici potekalo šolsko državno tekmovanje v smučarskih skokih na alpskih smučeh. Tekmovanja se je udeležilo okrog 230 učencev od 1. do 4. razreda iz cele Slovenije. Tekmovali so v šestih kategorijah, na manjši prirejeni skakalnici, K-5. Februarja in začetek marca je bilo premalo snega za izvedbo regijske tekmovanja v Mostecu in zatem še državnega tekmovanja v Logatcu, zato so organizatorji izpeljali tekmo v Planici. Našo šolo je zastopalo kar 5 učencev: V kategoriji  2. razred je Matevž Hladnik zasedel 30. mesto. V kategoriji  3. razred je Tim Kobal zasedel 14. mesto, Enej Komjanc je zasedel...

Mednarodni matematični Kenguru

V četrtek 17. 3. 2016 je potekal Mednarodno matematično tekmovanje Kenguru. Na tekmovanju je nastopalo 60 učencev in učenk iz naše šole.  Najbolje, v posameznem razredu, so se odrezali naslednji tekmovalci: Maruša Bizjak, Špela Žejn, Neža Bizjak, Lan Puc, Hana Bizjak, Jakob Grmek, Adele Čebokelj, Špela Pregelj in Mihaela Poljšak. Letos imajo zaradi spremenjenih pravil možnost napredovanja na državno tekmovanje učenci od petega do devetega razreda. Državno tekmovanje bo potekalo 16. 4. v OŠ Dušana Muniha Most na Soči. Vsem tekmovalcem čestitamo za njihov uspeh in trud.