Dnevni arhiv: 6 oktobra, 2015

Sadna pojedina

Šolske jablane za podkrajsko šolo so letos dobro obrodile. V septembru so učenci počistili vrt in pobirali jabolka. Z njimi so napolnili kar precej zabojev. Posladkali smo se z odličnim jabolčnim zavitkom.  Spomnili so se na slovenski pregovor:  Eno jabolko na dan odžene zdravnika stran. Najmlajši učenci so jesensko sadje naslikali pri likovni umetnosti. Nastala so čudovita tihožitja. Na koncu pa so razstavljeno sadje z veseljem tudi pojedli. Katja Turk Medvešček

Obisk podjetja Fructal

V petek, 2. 10. 2015, smo si učenci prvih treh razredov matične in podružnične šole ogledali podjetje Fructal. Ob vstopu nas je pričakal velik slavolok modrih balonov in tri Fructalove maskote: Pingo, Ježek in Jeti. Zaposleni so nas vodili skozi proizvodnjo, kjer smo videli predelavo hrušk, skladišče za sadne kaše, proizvodnjo sadnih podlog za jogurte, polnjenje sadnih sokov in nektarjev. Ogled smo zaključili na dvorišču, kjer so učenci nabirali točke po različnih postajah: lovili so ribice, metali na koš, se igrali spomin, ločevali odpadke in tekmovali v igrici štiri v vrsto. Ob koncu jih je čakala nagrada – sadna rezina...