Tetka Jesen na obisku v I. triadi na Colu

Kljub lepim, še poletnim dnem so otroci ob začetku jeseni z nestrpnostjo pričakovali, kdaj bo na vrata šole Col potrkala Tetka Jesen. Napisali so ji prijazno povabilo. Zadnjo sredo v septembru je le prišla v svoji značilni opravi: s klobukom okrašenim z obarvanim listjem z dreves in s polno košaro jesenskih darov.

Obiskala je učence po razredih in jim postavila različna vprašanja o  vremenskih značilnostih jeseni in spremembah v naravi. Prepoznati so morali liste z različnih značilnih dreves in ugotoviti, katere plodove je nabrala v košaro.

Učencem je zastavila tudi različne uganke in jim za nagrado povedala zanimivo pravljico o jeseni.

Pustila jim je tudi različne učne liste z nalogami, da se bodo o jeseni še več naučili.

Otroci so bili obiska zelo veseli, zahvalili so se Tetki Jeseni z željo, da jih obišče tudi naslednje leto.

Smiljana Krapež

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...