Prvi šolski dan naših najmlajših učencev na šoli Col

Z veseljem smo pozdravili  šestnajst prvošolk in prvošolcev, ki so polni pričakovanj prvič prišli v šolo. Pripravili  smo jim kulturni program, v katerem so se z glasbenimi točkami na različne instrumente predstavili učenci naše šole.  Z zanimanjem  so prvošolci in njihovi starši prisluhnili koroški ljudski pripovedki  Hvaležni medved, ki jo je v obliki kamišibaja pripovedovala  gospa Silva Karim.

Učence je pozdravil tudi novi ravnatelj Jernej Ferjančič, ki je s 1. septembrom  letos  začel ravnateljevanje na naši šoli.

Kulturni program smo zaključili s slavnostno podelitvijo rumenih rutk. Čestitali smo jim, saj so postali učenci naše šole.

Učiteljici sva učence peljali  v naš razred, kjer so izdelali  lonček za svinčnike v obliki medvedka.

Tudi torta, s katero so se prvošolci posladkali, je krasila slika hvaležnega medveda s hruškami.

Vsem prvošolcem čestitamo za pogumen vstop v svet znanja in jim želimo, da bi se na naši šoli lepo počutili.

Učiteljici Smiljana in Slavica