Plakat miru

V sredo, 16. 11. 2022 smo se na Osnovni šoli Danila Lokarja po dveh letih ponovno lahko udeležili kulturnega dogodka Plakat miru. Odprtje likovne razstave so pospremili mladi glasbeniki, sledil je nagovor gostiteljev in organizatorjev ter slavnostna podelitev priznanj za izbrana likovna dela otroškega likovnega natečaja, ki ga že od leta 2002 organizira Lions klub Zemono.

Tudi naše učenke likovnega snovanja so bile vabljene k ustvarjanju na temo Naj te vodi sočutje.

Na letošnjem natečaju so sodelovali učenci iz šestih šol: OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Šturje Ajdovščina, OŠ Col, OŠ Otlica, OŠ Dobravlje in CIRIUS Vipava.

Nagrajenka naše šole, ki se je s svojim delom uvrstila tudi na državni izbor, je bila:

• Klara Polanc

Priznanja za razstavljena likovna dela so prejele:

• Albina Kadrija
  • Ela Veljković
  • Doroteja Puc

Vsem mladim umetnicam iskreno čestitamo.

Razstavljena dela bodo v avli šole Danila Lokarja na ogled do konca meseca novembra.

Jadranka Ivačič