Obvestilo za starše učencev 4. in 5. razreda

Spoštovani,

v ponedeljek, 1. 6. 2020, se v šolo vračajo učenci 4. in 5. razreda. V skladu s higienskimi ukrepi vas obveščamo o načinu prihoda v šolo in organizaciji pouka.

• Pouk lahko obiskujejo le zdravi učenci (brez znakov akutne okužbe dihal).
  • Ob ponovnem vstopu v šolo učenci prinesejo podpisano izjavo staršev Izjava staršev pred vstopom otroka v šolo ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19.
  • Vstop v šolo je skozi glavni vhod.
  • V času prihodov učencev v šolo bo pri vhodu dežurni učitelj, ki bo poskrbel, da bodo učenci v šolo vstopali posamično. Učenca bo sprejel in ga usmeril h garderobi oziroma v učilnico. Pri vstopanju naj učenci ohranjajo zadostno medosebno razdaljo. Pred vstopom v šolo si razkužijo roke.
  • Pouk poteka bo rednem urniku.
  • Učenci prinesejo v šolo šolske potrebščine, vodo v plastenkah (da se zmanjša dotikanje pip) in eventualna dodatna oblačila, saj se bo veliko zračilo.
  • Pouk bo potekal v  matičnih učilnicah. Med šolskimi odmori, vključno s šolsko malico, učenci ne zapuščajo učilnic.
  • Od ponovnega odprtja šol je organizirana šolska prehrana (malica, kosilo). Odjave in prijave šolske prehrane potekajo na ustaljen način.
  • Glede na vremenske razmere bodo učenci tudi zunaj šolskega objekta.
  • Razširjeni strokovni kolegij (RSK) za pediatrijo je posodobil zdravstvene omejitve za učence za vrnitev v šolo ob ponovnem odprtju. Zdravstvene omejitve so opredeljene v sklepu RSK za pediatrijo (Higienska priporočila za izvajanje pouka v osnovni šoli za preprečevanje širjenja SARS-CoV-2, Priloga 1). Učencem, ki zaradi zdravstvenih omejitev ne bodo mogli obiskovati pouka v šolskih prostorih,  bo šola v okviru možnosti prilagodila oblike in metode dela.
  • V primeru, da bi vaš otrok zbolel in imel potrjeno okužbo Covid-19, nas takoj obvestite, saj moram o tem obvestiti epidemiologa (Nacionalni inštitut za javno zdravje).

Ukrepi proti širjenju okužbe so prednostno usmerjeni v vzdrževanje zadostne medosebne razdalje, v redno umivanje rok in čiščenje oz. razkuževanje površin in predmetov.

Drage učenke, dragi učenci, dobrodošli ponovno v šoli.

Lep pozdrav,

mag. Rajko Ipavec