Ekstempore ob tednu otroka

Kot je že dolga tradicija, je tudi letos Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina organiziralo likovni ekstempore na Obali. Z naše šole se je dogodka udeležilo šest šestošolcev: Tinka Kralj, Hana Mikuž, Zoja Čebokelj, Julija Bajc, Štefan Kobal in Gašper Hladnik. Spremljala jih je likovna pedagoginja Silva Karim. Mladi ustvarjalci so se zelo potrudili in z oljnimi pasteli naredili lepa slikarska dela. Njihove slike pripovedujejo o veselju in gibanju.

Učenci so obiskali tudi Mestno galerijo Piran, kjer so si ogledali razstavo del, nastalih na LII. mednarodnem slikarskem ex-temporu v Piranu. Tam jih je prijazno sprejela kustosinja Nives Marvin.

Udeleženci ekstempora v Piranu so ob zaključku prejeli spominska priznanja. Čestitamo!

Vabljeni v prostore trgovskega centra Mercator v Ajdovščini, kjer bodo organizatorji razstavili nastale slike!

Silva Karim

(Skupno 534 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...