Sodelovanje učencev v športnem izzivu

Zaradi epidemioloških ukrepov smo tudi letos ostali brez šolskih športnih tekmovanj. Da pa šolsko leto ne bo minilo brez šolskih športnih tekmovanj, so se na Zavodu za šport RS Planica skupaj s koordinatorji športnih panog odločili, da za učence pripravijo tekmovanja v obliki zanimivih športnih izzivov. V njih učenci lahko sodelujejo v varnem okolju lastnega razreda. Tudi z učenci naše šole smo se odločili, da sodelujemo v enem od izzivov. Odločili smo se za rokometni izziv. V njem so sodelovali učenci druge in tretje triade. Učenci so rokometni izziv opravili v okviru razreda, njihov rezultat pa smo vpisali v posebno aplikacijo.

Zanimivo pri teh izzivih je, da ni pomemben samo rezultat, pomembno je predvsem sodelovanje. Izmed vseh prijavljenih ekip na koncu tekmovanja izžrebajo nekaj ekip, ki prejmejo praktične nagrade. Tako smo se po končanem prvem izzivu tudi na naši šoli razveselili obvestila, da smo bili med srečnimi izžrebanci. Ena od ekip 6. razreda je prejela svetilke, ekipa 9. razreda pa lepe športne majice. Vsi so bili nagrad zelo vesel, ostali učenci pa motivirani za sodelovanje v naslednjem izzivu. Mogoče bo žreb tokrat naklonjen tistim, ki sedaj nagrad niso dobili.

Učitelj športa

Stojan Koren

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...