Šaljivo tekmovanje v klekljanju

V okviru 17. klekljarskih dnevov v Žireh je za učence od 1. do 9. razreda potekalo šaljivo tekmovanje v klekljanju kitice in pripravi klekljarskih pripomočkov. Tekmovanja so se udeležile tudi tri ekipe iz oddelkov Col in Podkraj. Vse ekipe so uspešno opravile z izzivom, ki zahteva znanje klekljanja, medsebojno sodelovanje  in tudi fizično kondicijo J. Ekipa Štiriperesna deteljica (Amalija Žorž, Hana Tratnik, Elisa Škvarč in Rebeka Koren) je naredila kar 108 prepletov in osvojila 3. mesto v konkurenci vseh čipkarskih šol v Sloveniji.

Poleg tekmovanja je potekal tudi natečaj, na temo »Angelček«, ki se ga je udeležila učenka Zarja Mikuž, ki je sklekljala 3-D angelčka (avtorica vzorca Maja Svetlik).

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo!

Mentorica: Jožica Klanjšček

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...