Spoštovani starši!

Obveščam, vas, da v naslednjem tednu začnejo  na osnovnih šolah veljati nova določila vladnega odloka:

1. S ponedeljkom maske iz blaga niso več dovoljene. Otroci morajo nositi kirurške maske. Vsi učenci, tudi pri pouku.
2. Od srede, 17. 11., je samotesitranje za vse učence obvezno. Izvajalo se bo na šoli vsak ponedeljek, sredo in petek. Učenci naj  v sredo prinesejo v šolo komplet za samotestiranje. V primeru, da je v škatli/paketu več testov, lahko učenci prinesejo celo škatlo (podpisano). Shranili jo bomo v šoli. Če so učenci bili cepljeni ali so COVID-19 preboleli, naj imajo s seboj ustrezno dokazilo. Dokazilo lahko posredujete tudi po e-pošti. Negativen test pri samotestiranju na šoli bo veljal kot izpolnjen pogoj PCT tudi za obšolske dejavnosti (glasbena šola, treningi, verouk).
Komplet za samotestiranje prevzamete v lekarni z otrokovo zdravstveno kartico.
3. Učenci so v šoli dobili obrazec za soglasje/nesoglasje staršev k izvajanju samotestiranje vašega otroka.
Učenci, katerih starši ne soglašate s samotestiranjem v šoli, od vključno srede, 17. 11., ne smejo v šolo in  se bodo šolali na daljavo.

Ponovno bi vas pozval, da nam zaupate. Seveda bomo najmlajšim pomagali na primeren način, nikogar silili, nikogar izpostavljali. S svojimi otroki se doma o tem pogovorite. Poudarek naj bo na: “Vse bo v redu!”
Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Jernej Ferjančič,

ravnatelj OŠ Col