Obisk Lavričeve knjižnice

V sredo, 6. novembra 2019, smo se sedmošolci OŠ Col odpravili v Ajdovščino.

Najprej smo obiskali Lavričevo knjižnico, kjer smo v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo«, ki ga izvaja Ministrstvo za kulturo, prejeli vsak svoj izvod knjige »Elvis Škorc, genialni štor« avtorice Janje Vidmar.

Sledil je obisk Pilonove galerije, kjer smo spoznali življenje vsestranskega umetnika Vena Pilona in njegova najpomembnejša dela.

Na koncu smo pokukali še v spominsko sobo nekdanjega ajdovskega zdravnika in pisatelja Danila Lokarja v  Lokarjevi galeriji, kjer smo z zanimanjem prelistali njegove zdravniške zapiske in prisluhnili zanimivostim iz njegovega življenja.

Kulturni navdih tega dopoldneva bomo vsekakor izkoristili vsak na svoj najboljši način.

(Skupno 211 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...