Karitasove delavnice in tek podnebne solidarnosti

V četrtek, 15. oktobra, smo se na podružnici z delavnicami in tekom podnebne solidarnosti pridružili projektu Slovenske Karitas »Živi preprosto in solidarno – v smeri podnebne pravičnosti.«  Obiskala nas je prostovoljka Maja Štefin in nam predstavila svoje bivanje v Mozambiku. Pogovarjali smo se o podnebnih spremembah in njihovem vplivu na življenje ljudi v revnejših predelih sveta. Ustvarjali smo iz odpadnih materialov in izdelali afriška glasbila. V telovadnici smo izpeljali Tek podnebne solidarnosti. V dvajsetih minutah je 26 učencev podružnične šole preteklo 52 km . S svojim trudom in zagnanostjo smo pokazali, da nam ni vseeno, kako živijo ljudje po svetu.

Katja Turk Medvešček

(Skupno 334 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...