Zaključek bralne značke

Otroci in tudi odrasli radi prisluhnemo ljudskim pesmim, izštevankam, pravljicam, anekdotam … Ljudsko gradivo, ki se prenaša iz roda v rod, ima v sebi posebno moč. Kdo med nami še ni slišal za zbirke ljudskih gradiv, ki jih je v svojih delih Javorov hudič, Nace ima dolge tace, Cin-cin-cin Cene, Mož in čemerika … zbral in zapisal pesnik in zbiratelj ljudskega gradiva Franc Černigoj? Ob zaključku bralne značke smo ga povabili medse. Skoraj sto parov radovednih otroških oči so z zanimanjem strmeli v pripovedovanje pravljic o Spaki Kulaki in pastirju, ki je ugnal samo spako ter Hudičku, ki je hotel premakniti Čaven pa je z rogom butnil v skalo in tako je nastalo Otliško okno. Franc Černigoj je učencem povedal, da je naš šolski okoliš res obsežen, domujemo med Čavnom in Nanosom. Ogledali smo si kratki film Mati gre v Ameriko, ki so ga pred približno tridesetimi leti zaigrali učenci Osnovne šole Col. Igro je posnela RTV Ljubljana, pod mentorstvom Franca Černigoja in Silve Karim.

Slavica Velikonja

(Skupno 187 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...