Lokalno tekmovanje iz znanja prve pomoči

V četrtek, 30. 3. 2023, je na OŠ Šturje Ajdovščina potekalo lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip iz znanja prve pomoči. Na tekmovanju je sodelovalo pet osnovnošolskih ekip, iz naše šole pa sta se tekmovanja udeležili dve ekipi.

Svoje znanje in veščine, kako pomagati ljudem v stiski in reševati življenja, sta pridobivali tekom leta pri krožku prve pomoči. Za strokovno vodenje in izvedbo se iskreno zahvaljujemo g. Kristjanu Bizjaku.

Tekmovanje je sestavljeno iz dveh delov: praktičnega, kjer so ekipe morale oskrbeti šest poškodovanih oseb na treh različnih deloviščih, in teoretičnega, kjer so morale izkazati svoje znanje s področja prve pomoči. Rezultati tekmovanja so bili zelo tesni, ekipi iz naše šole pa sta se uvrstili na 2. mesto (Maruša Bizjak, Beti Bajc, Melani Koren, Stela Rušt, Tinkara Bizjak in Urša Lampe Pregelj) in 3. mesto (Gorazd Bajec, Hana Kobal, Neža Lampe, Ema Vidmar, Danaja Rovan, Maks Kobal in Amalija Žorž).

Članom obeh ekip iskreno čestitamo za izkazano znanje!

Mojca Škvarč

(Skupno 253 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...