Jeseni v gozdu

Gozd je najboljša učilnica in vir idej za vse predmete. V gozdu učenje skriva nekaj več. Otrok v naravi pozitivno doživlja sam sebe in svoje prijatelje – sošolce.

Prečudovit jesenski dan je učence podružnične šole Podkraj kar zvabil ven v naravo. Na gozdni jasi so učenci z ogledalci občudovali krošnje dreves. Zanimivo je, kako se vse prezrcali v ogledalu. V mešanem gozdu, kjer prevladuje bukev, so otroci igrivo rešili vse naloge po postajah: Uredili storže po velikosti, na list papirja odtisnili lubja različnih dreves, poslušali, kaj se dogaja v naravi, vonjali gozd, telovadili s pomočjo palic, se igrali z lončki in orehi, spoznali veliko podrastja in našteli tudi nekatere manjše gozdne živali. Poimenovali so nekatere listavce in iglavce ter z odpadlimi jesenskimi listi postavili barvni krog po določeni barvni lestvici.

Učenci so v gozdu mnogo bolj aktivni in radovedni kot v šolskih klopeh. Gozd je prostor, kjer se vanj vedno znova radi vračamo.

Prilagamo še fotografije učencev 3. in 4. razreda: ustvarjali so land art.

 

Slavica Velikonja

(Skupno 858 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...