Ekskurzija za učence izbirnih predmetov

V soboto, 19. septembra so imeli učenci nekaterih izbirnih predmetov (likovno snovanje, italijanščina in turistična vzgoja) ekskurzijo. Najprej so se ustavili v Ajdovščini, kjer so si kar v treh galerijah ogledali 1. Mednarodni bienale akvarela. Po ogledu razstav v Lokarjevi in Pilonovi galeriji ter v Lični hiši, smo nadaljevali pot v Hrastovlje. Tam smo si v cerkvi Sv. Trojice ogledali freske, ki jih je leta 1490 naslikal Janez iz Kastva s pomočniki iz svoje slikarske delavnice. Med njimi smo še posebno pozornost namenili slavnemu Mrtvaškemu plesu.

Sledil je prevoz v Izolo, kjer smo si v Art kinu Odeon ogledali film režiserja Gabriela Salvatoresa Nevidni fant. Film nas je očaral in hkrati zabaval.

Potem smo se sprehodili po Izoli in spoznavali različne plati turistične panoge. Učenci, vključeni v izbirni predmet italijanščina, so na tem dvojezičnem področju pridobivali izkušnje z rabo italijanskega jezika.

Potem smo si na plaži poiskali vsak svoj najlepši kamen in uživali ob vabljivo toplem morju.

Polni doživetij smo se odpeljali nazaj na Col.

Silva Karim

(Skupno 202 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...