Odkrivajmo preteklost svojega kraja

V letošnjem šolskem letu je bil po dolgem času spet izbran obvezni izbirni predmet odkrivanje preteklosti svojega kraja. Pri tem predmetu smo celo leto odkrivale zanimive podatke o preteklosti našega kraja. Na začetku smo iskale stare glasbene skupine ter iskale in spoznavale stare, že pozabljene, besede. Veste kaj pomenijo?

Še najbolj nam je bilo všeč, ko smo postale prave raziskovalke. Z Ga. Jasmino odšle po gozdu odkrivati bunkerje tretje obrambne linije iz prve svetovne vojne Ajnzr, Cvajer in Drajer. Pot ni bila najlepša, saj ni bilo nobene steze in do ostankov smo se prebijale skozi gosto grmovje. Na koncu smo odkrile ostanke bunkerjev in se zelo razveselile. Slaba pot in vse praske so bile hitro pozabljene.

Beti B., Stela R. in Hana K.

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...