Ekskurzija za izbirne predmete v Ljubljano

Kot je že utečena navada, smo tudi letos za učence nekaterih izbirnih predmetov (likovno snovanje, rastline in človek ter turistična vzgoja) izvedli ekskurzijo, tokrat v Ljubljano. Ekskurzija je namenjena vsebinam, ki jih je na šoli težje izpeljati.

Na ekskurziji smo takoj po prihodu v Ljubljano imeli fotografsko urico v parku Tivoli. To je bilo hkrati tudi šolsko tekmovanje za najboljšo fotografijo.

Udeležili so se interaktivnih delavnic v Narodno galeriji, ki imajo naslov Prisluhni mi. Ob ogledu slavnih umetnin Ivane Kobilce, Ferda Vesela in Zorana Mušiča in ob lastnem ustvarjanju modelov z lego kockami, so spodbujali veščine, kot so strpnost in empatija do ljudi, ki v današnjem času živijo v težkih okoliščinah. Na Gospodarskem razstavišču smo si ogledali sejem Narava-zdravje, kjer smo se srečali z ekološkimi temami in s pomembnostjo zdravega načina življenja. Spoznavali smo tudi pestrost turističnih možnosti.

Silva Karim

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...