EKSKURZIJA V PRIMORSKI SVET

V sredo, 27. 9., smo se učenci 8. in 9. razreda podali v primorski svet.

Najprej smo se ustavil v Socerbu, kjer smo raziskovali Sveto jamo in se nagledali italijanske in slovenske obale. Z avtobusom smo se nato odpeljali v Črni Kal. Tu smo si ogledali cerkev Sv. Valentina in njegov nagnjen zvonik ter Benkovo hišo, najstarejšo hišo v koprski občini. V Ospu smo se povzpeli do plezalne stene. Pot nas je nato vodila v Hrastovlje k cerkev Sv. Trojice. V njej smo občudovali fresko Mrtvaški ples, ples smrti, ki mu nihče ne more ubežati.

Izleta še ni bilo konec, zato smo se zapeljali še do Ankarana. Tam smo si ogledali »pokopališče školjk« oziroma školjčno sipino, kjer smo iskali različne školjke.

Okoli šestnajste ure smo se utrujeni, a veseli vrnili na Col. Imeli smo se lepo. Videli in spoznali smo veliko zanimivega.

Karmen Poženel