REZULTATI NATEČAJA Živel strip! Živela animacija! 2023

Na natečaj je letos prispelo 418 stripovskih del, ki jih je ustvarilo 329 učencev in 127 dijakov iz Slovenije, sodelovalo pa je 35 osnovnih in 9 srednjih šol ter 11 posameznikov. Več kot 150 osnovnošolcev in 31 srednješolcev je ustvarilo 31 kratkih animiranih filmov.

Isak Kronlund iz 9. razreda je ponovno slavil, saj je letos za strip prejel glavno nagrado, in sicer

knjižni kupon v vrednosti 100 €, mini strip Zmaj v brezvetrju Ažbeta Polšaka in udeležbo na delavnici izdelave stripovske majice.

Za uspeh mu iskreno čestitamo!

Pri izboru nagrajencev je žirija upoštevala tako likovno izvedbo kot zgodbo in njuno součinkovanje. Komisija je k Isakovemu stripu zapisala: Risarsko suveren ne glede na motiv (figura, narava, interier), z intenzivnim koloritom, uporabo teksture za namen reliefnosti in učinkovita raba likovnih elementov v pripovedne namene.

Isakov strip najdete na: https://www.zivelstrip.net/press/03_isak_kronlund.pdf

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...