VALETA 2023

Pa je prišel tako zelo pričakovani dan – zadnji dan devetletnega šolanja za »unikatno« generacijo 2008. Za 16 devetošolk in devetošolcev.

V četrtek, 15. 6. 2023, smo se zbrali v telovadnici Osnovne šole Col starši, učitelji in drugi zaposleni na šoli, da bi skupaj pospremili na nadaljnjo pot naše devetakinje in devetake, ki jih je zadnja štiri leta skozi ujme in viharje pa tudi sončna obdobja vodila in usmerjala razredničarka Svetlana Bušen. Pod njenim vodstvom je nastajala tudi zaključna prireditev, na kateri ni manjkalo duhovitih vložkov. Predvsem sinhrono plavanje v izvedbi fantovskega dela razreda je izzvalo salve smeha v občinstvu. Tudi dramski vložki, povezovanje prireditve in petje poslovilne pesmi so bili zelo lepo izvedeni. Za izjemno odrsko kuliso pa je poskrbela naša likovnica Jadranka Ivačič.

Poslovila se je generacija z neizmernim potencialom svojih talentov. Po prireditvi je sledilo še prijetno druženje in večerja pri Abramu na Nanosu.