SPREJEM PRVOŠOLCEV NA ŠOLI COL

Letos je prag naše šole prestopilo sedem prvošolcev in štiri prvošolke. Polni pričakovanja so prvi šolski dan so prišli v šolo v spremstvu svojih staršev.

Pripravili smo jim prisrčen kulturni program. Nastopil je otroški pevski zbor naše šole. Program so popestrile melodije, ki so jih na flavti, klavirju in harmoniki izvajali učenci in učenke naše šole. Prvošolce sta nagovorila gospod ravnatelj mag. Rajko Ipavec in razredničarka gospa Smiljana Krapež.

Čestitali smo jim, ker so postali učenci naše šole, in jim podarili rumene rutice.

Učenci so prisluhnili in si ogledali ljudsko pesem uprizorjeno v obliki kamišibaja. Skupaj s starši so izdelali lonček za pisala z lutko ovčke, ki jih bo spominjal na

prvi šolski dan.

Ob zaključku tega slovesnega dne so se posladkali še s slastno torto.

Naj bo njihov korak v svet znanja pogumen in odločen! Želimo jim veliko vedoželjnosti pri osvajanju novih znanj in prijetnega počutja na naši šoli!

Smiljana Krapež