Šport v gozdu pozimi

Otroška življenja so danes hrupna – zaradi televizije, radia, računalniških iger in glasnega govorjenja, v gozdu pa smo našli svoj mir in sprostitev.  Na sončen zimski dan smo telovadnico zamenjali z gozdom. Preživeli smo dve razgibani in zanimivi uri športa. Začeli smo  s pohodom po gozdni poti do posebne smreke – duglazije, ki ima vonj po limonah. Opazovali smo zimski listnati in iglasti gozd, se dotikali drevesnega lubja in prepoznavali različne drevesne vrste. Po gozdu smo hodili potihoma, odprtih oči in ušes, da smo bolje zaznavali okolico. Vsak zvok nas je vabil k raziskovanju in odkrivanju gozda. Povzpeli smo se do stolpa in na travniku pod njim izvajali športne igre s pripomočki iz narave. Po prijetnem doživetju smo se odločili, da bodo s pomladjo naši obiski gozda pogostejši.

Učiteljici Katja in Mojca

 

(Skupno 324 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...