Slovenski kulturni praznik na Osnovni šoli Col

V torek, 6. 2. 2023, smo na Osnovni šoli Col obeležili prihajajoči slovenski kulturni praznik. Večer so obarvali Mešani pevski zbor Duri, Moški pevski zbor Razpotje, mladi gledališčniki in plesalci ter povezovalke dogajanja, ki se je letos spletlo okoli rojaka in opernega pevca Marka Kobala.

Osrednja nit dogodka je bila predstavitev njegovega bogatega umetniškega delovanja ter življenjske poti, po kateri Marko hodi tudi kot lovec, planinec in mizar, skratka kot mož številnih konjičkov in spretnosti.

Ob tej priložnosti je nastala bogata razstava z naslovom Od mizarja do prvaka opere, ki se ustavlja ob pomembnejših Kobalovih življenjskih prelomnicah, osvetljuje njegove poklicne uspehe in se dotika raznovrstnih izdelkov, ki jih umetnik oblikuje iz lesa.

Svetlana Bušen

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...