Prvi šolski dan za 1. razred

V petek, 1. septembra,  smo v 1. razred Osnovne šole Col slovesno sprejeli 14 učencev. Pripravili smo jim prisrčen kulturni program, v katerem smo prisluhnili himni, ki jo je zapela naša knjižničarka, gospa Lejla, dve pesmi je zapel za to priložnost sestavljen zborček ob klavirski  spremljavi učenke Laure  Mikuž.  Na violino nam je zaigrala Stela Rušt, na klarinet Jure Puc, frajtonarico pa je raztegnil Luka Bajc. Učenci so prisluhnili  lutkovni igrici o Muci Copatarici. Tej so obljubili, da bodo vestno pospravljali copate in skrbeli za šolske stvari. Učenci so skupaj s starši izdelali obesek mucko, ki jih bo spominjal na 1. šolski dan. Posladkali smo se s slastno torto.

Tako kot so bili pogumni otroci iz Male vasi, ki so se podali v gozd, da najdejo Muco Copatarico, tako so se tudi naši prvošolci pogumno podali  na pot iskanja znanja.

Smiljana Krapež

(Skupno 877 obiskov, današnjih obiskov 3)

Morda vam bo všeč tudi...