Peš v Trento

Učenci prve triade smo v okviru projekta Živi preprosto in solidarno – v smeri podnebne pravičnosti, ki ga vsako leto organizira Slovenska karitas, izpeljali delavnice, kjer smo se ob ogledu dokumentarnega filma pogovarjali o problematiki podnebnih sprememb v Afriki, o položaju tamkajšnjih otrok in družin. Na obisk smo povabili Majo Štefin, ki nam je na zanimiv način predstavila kratke utrinke iz Mozambika, kjer je preživela nekaj mesecev kot prostovoljka preko Mednarodnega projekta prostovoljstva. Učenci so iz odpadnega materiala izdelali prikupne žabice. V znak solidarnosti in pravičnosti do vseh na svetu pa smo se priključili tudi Karitasovemu teku. V eni šolski uri nam je uspelo preteči skupno 124,3 km, kar je približna razdalja od Cola do Trente. Vsem učencem – tekačem čestitamo za izjemno motiviranost in vztrajnost.
Veronika Tihelj Bajc

 

(Skupno 196 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...