Lokalno preverjanje znanja prve pomoči učencev osnovnih šol

Na naši šoli je tudi letos potekal krožek prve pomoči, pri katerem so se učenci urili v nudenju le-te. Na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava je 5. aprila  potekalo lokalno tekmovanje,  na katerem so se ekipe pomerile v teoretičnem znanju in praktičnem delu. Praktično znanje so člani ekip dokazovali na treh deloviščih, kjer je bilo več poškodovancev. Ekipe so imele 10 minut časa, da so jim nudile prvo pomoč in jih ustrezno oskrbele. Scenariji nesreč so zajemali nesrečo v kuhinji, zastrupitev s CO v garaži in utopitev na bazenu. Tekmovanja se je udeležilo  šest ekip, med njimi tudi dve ekipi iz naše šole. Člani obeh ekip so se odlično odrezali in zasedli 2. in 4. mesto. Naši učenci so izkazali odlično znanje, zato smo nanje ponosni in jim čestitamo.

Tekom šolskega leta je v okviru krožka s svojim bogatim znanjem in dragocenimi izkušnjami učence učil tudi oče naših učenk, reševalec Kristjan Bizjak, za kar smo mu iskreno hvaležni.

Tina Scozzai