Ekskurzija v Posočje

V sredo, 7. 9. 2016, smo učenci predmetne stopnje obiskali Posočje (alpski svet). Ob 7.30 uri smo krenili izpred šole. Pot nas je vodila mimo Solkanskega mostu, kamnitega velikana, ki se v Solkanu boči čez smaragdno lepotico. Izvedeli smo tudi, da so že pred prvo svetovno vojno začeli na Soči graditi hidroelektrarno. 6. in 7. razred si je pobližje ogledal notranjost hidroelektrarne, ostali pa smo se peljali dalje. Po približno dveh urah vožnje smo prispeli v Kobarid, si tu ogledali Muzej 1. svetovne vojne in se natančneje seznanili z zanimivostmi in grozotami, ki so se v obdobju med letoma 1915-1917 dogajale na tem področju. Navdušeni smo bili  nad orožjem, uniformami in fotografijami, ki nam jih je predstavil kustos. Kmalu nato smo se odpeljali na ogled mlekarne Planika, kjer smo si ogledali krajši film o planšarjih in izdelavi različnih mlečnih dobrot. Pot nas je vodila v Vrsno – rojstno vas goriškega slavčka, Simona Gregorčiča. Prijazno okolje pod Krnom in ličen muzej pesnikovih osebnih predmetov in njegovih del se nam je vtisnil v spomin. Ekskurzijo smo okronali s krajšim pohodom k slapu Kozjak. Hladno in osvežujoče okolje smo pogrešali še dolgo na poti proti domu. Poučen in razburljiv izlet smo zaključili ob 17.00 uri na Colu.

Tajda Lampe, 8. razred

 

(Skupno 359 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...