Dediščina pekarstva in mlinarstva v Zgornji Vipavski dolini

Učenci so se v novembru udeležili delavnice na temo obujanja domačih obrti za otroke. Delavnico je pripravila gospa Jasna Fakin Bajec, raziskovalka ZRC SAZU, ki strokovno pomaga Občini Ajdovščina in Razvojni agenciji ROD Ajdovščina v okviru operacije sodelovanja, tj. projekta Domače in umetnostne obrti: dediščina in sodobnost (Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja, LEADER). V okviru projektnih aktivnosti se raziskuje in spoznava bogato dediščino pekarstva in mlinarstva v Vipavski dolini.

Za otroke so pripravili učno gradivo o peki kruha in posneli dva dokumentarna filma. Doma so se otroci preizkusili kot pekarski mojstri. Pridobili smo zelo lepe fotografije in nekatere so vključene v kratek zaključni film Zakaj ohranjati dediščino pekarstva in mlinarstva? Filmček si lahko ogledate na povezavi https://www.youtube.com/watch?v=M8UEJOI02Oo

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...