Dan varne rabe interneta 2019

Tudi v letošnjem šolskem letu  smo se vključili v projekt Mesec varne rabe interneta, ki ga izvajamo v februarju. Dan varne rabe interenta smo obeležili v torek, 5. 2. 2019. Letošnji slogan se glasi “Skupaj za prijaznejši internet”.

Cilj letošnjega projekta v okviru meseca varne rabe interneta je spodbuditi vse deležnike k ustvarjanju prijaznejšega interneta za vse, še posebej za najmlajše uporabnike. Hkrati je tudi povabilo vsem uporabnikom interneta, da na internetu z drugimi komunicirajo na spoštljiv način in tako prispevajo k pozitivni digitalni izkušnji.

Na šoli smo v okviru projekta izvedli delavnice za učence 3., 6. in 8. razreda. Tretješolsci so s pomočjo animiranih filmov spoznavali varno uporabo interneta, šestošolci so se pogovarjali o varovanju zasebnosti, osmošolci pa o lažnih informacijah in prevarah na spletu. O varnosti na spletu pa se bomo pogovarjali tudi na razrednih urah.

Več o projektu najdete na SAFE.SI

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...