VALETA MALO DRUGAČE

V ponedeljek, 15. junija, so se devetošolci poslovili od osnovne šole. V dopoldanskem času so pripravili izvirno poslovilno dejavnosti – predajo ključa –  za osmošolce. Dogajanje so zaokrožili s prisego, ki so jo njihovi nasledniki zavzeto izgovarjali in si prislužili mojstrsko oblikovan ključ.

Ob 18.00 so prireditev nadaljevali s pestrim in duhovitim kulturnim programom. Zaradi omejitvenih ukrepov, ki jih moramo upoštevati, se je letošnja valeta odvijala na prostem in na veliko presenečenje vseh izvrstno uspela tudi v malce spremenjeni obliki.

Uvodoma se je vsak učenec predstavil, v nadaljevanju pa so mladi gledalcem postregli s paleto dramskih, plesnih, filmskih, pevskih točk. Učenci so dokazali, da tudi v izrednih razmerah delujejo kot usklajena in uigrana ekipa.

Podeljevanju spričeval je sledila zahvala požrtvovalni razredničarki, učiteljem, staršem in ostalim delavcem šole.

Svetlana Bušen