PRIREDITEV OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI NA PODRUŽNICI

V ponedeljek, 23. 12. 2019, je na podružnici potekala prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti, ki jo šola že tradicionalno pripravlja v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Podkraj. Učenci so s pesmijo, plesom in dramatizacijo, ki je prikazovala dogajanje na dan plebiscita, počastili državni praznik. Nekdanji učenci podružnice so se predstavili z instrumentalnimi točkami. V praznični čas je obiskovalce popeljala igra Rdeči paket, ubrani glasovi pevske skupine Marjetice in točka plesne šole. Na prireditvi je Čipkarska šola Idrija poklonila podružnični šoli v Podkraju umetniško delo z naslovom Naš kraj, ki je nastalo s sodelovanjem učenk čipkarske šole iz oddelka v Podkraju in akademske slikarke, gospe Brede Čuk. Čipke, povezane v čudovito sliko, krasijo hodnik ob vhodu v šolsko stavbo.

Učiteljica Katja Turk Medvešček