KARITASOVE DELAVNICE NA PODRUŽNICI

Tudi letos se je naša šola priključila Karitasovemu mednarodnemu projektu  »Živi preprosto in solidarno – v smeri podnebne pravičnosti«. V okviru tega projekta smo učiteljice organizirale tehniški dan, ki se je odvijal v četrtek, 20.10.2016. Učenci so si prvo šolsko uro ogledali film o dečku Nangiru. Sledil je pogovor o podnebnih spremembah, ki se dogajajo po svetu. V naslednji uri smo prisluhnili učiteljici Mojci, ki nam je predstavila utrinke iz svojega potovanja po Indiji. Nato smo v telovadnici tekli v znak solidarnosti do ljudi, ki trpijo zaradi revščine. Učenci so skupaj pretekli 40 kilometrov. Na koncu smo iz zamaškov ustvarili pisana drevesa, ki so znak življenja in upanja na boljši svet.

Učiteljici Mojca in Katja