Tekmovanja

Šolsko državno prvenstvo v smučarskih skokih

DSC 0040 1V Žireh je v torek, 27.1.2015,  potekalo  državno prvenstvo v smučarskih skokih za osnovne šole. Na tekmovanje je bilo prijavljenih kar 224  učencev iz 51. osnovnih šol.  Mladi tekmovalci so skakali  z alpskimi smučmi na manjši skakalnici.

Tekmovali so v 6. kategorijah:  deklice 1. in 2. razred , deklice 3. in 4. razred, dečki 1. razred, dečki 2. razred, dečki 3. razred in dečki 4. razred.

Osnovno šolo Col sta zastopala dva dečka in ena deklica. Vsi trije so dosegli zelo dobre rezultate.

Tai Bajec: 20. mesto

Enej Komjanc: 28. mesto

Lia Bajec: 15. mesto

Vsi tekmovalci so prejeli praktične nagrade in diplome. Vsem skakalcem čestitamo in jim želimo še veliko športnih uspehov.

004 1013 1023 1IMG 5171

Šolsko regijsko tekmovanje v smučarskih skokih

dsc 0234V četrtek, 15.1.2015, je pri Osnovni šoli Otlica potekalo šolsko regijsko tekmovanje v smučarskih skokih na alpskih smučeh, v sodelovanju s Skakalnim klubom POK in Smučarsko zvezo Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo kar 73 učencev iz 13. osnovnih šol iz ljubljanske regije od 1. do 4. razreda. Tekmovali so v šestih kategorijah, na manjši prirejeni skakalnici, K-5. Slovenija je razdeljena na tri skakalne regije (Gorenjsko, Ljubljansko in Štajersko – Koroško). Regijsko tekmovanja je letos potekalo še v Kranju in Velenju. Najboljših 15 fantov in najboljših 10 deklet iz vsake kategorije se uvrsti na državno prvenstvo. Vsi mladi tekmovalci so prejeli nagrade in diplome, najboljši trije iz vsake kategorije tudi medalje.

Našo šolo so zastopali trije učenci ter dosegli odlične uspehe.

2. razred - fantje:

Taj Bajec - 6. mesto

2. razred- fantje:

Enej Komjanc - 8. mesto

3. in 4. razred - dekleta:

Lia Bajec - 1. mesto

Državno tekmovanje v smučarskih skokih na alpskih smučeh bo potekalo, 27. januarja v Žireh.

Še naprej spodbujajmo otroke k tej lepi, zimski športni panogi.

Vsem tekmovalcem čestitamo!

Neimenovano 1Neimenovano 2Neimenovano 4Neimenovano 5

Zadnjič posodobljeno (Nedelja, 18 Januar 2015 10:53)

Državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni

Zajeta slika22. novembra 2014 je v Ajdovščini potekalo državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Iz naše šole so se ga udeležile učenke iz 9. razreda, ki so na šolskem tekmovanju zbrale največje število točk.

KLARA STUBELJ

NIKA PREGELJ in

TEJA KOBAL

so veliko znanja pokazale tudi na državnem tekmovanju, saj so si vse tri priborile SREBRNO PRIZNANJE.

Čestitamo

Zadnjič posodobljeno (Sreda, 03 December 2014 17:56)

Tekmovanje Bober

V letošnjem letu smo se prvič preizkusili na tekmovanju Bober.

"Bober je mednarodno tekmovanje v računalniškem razmišljanju in pismenosti za osnovnošolce in srednješolce. Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Pokazati jim želimo, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je neizčrpen vir zanimivi logičnih problemov, zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas." (http://tekmovanja.acm.si/bober/o-bobru)

Iz naše šole so tekmovali tri tekmovalke in en tekmovalec. Tri iz osmega in dve iz sedmega razreda. Dosegli so dobre rezultate. Štirje so dosegli bronasto priznanje (Alojz Bajc, Mihaela Poljšak, Urška Kobal in Larisa Leban).

Čestitamo.

Zadnjič posodobljeno (Petek, 28 November 2014 08:44)

Tekmovanje učencev iz znanja kemije za Pregljeva priznanja v šolskem letu 2014/15

Tekmujejo lahko učenci 8. in 9. razreda.

Tekmovanje bo potekalo na dveh nivojih:

- na šolskem v ponedeljek, . januarja 2015

- na državnem v soboto, . marca 2015

Več na:

Vsebine tekmovanja so podane v Katalogu znanj iz kemije za osnovno šolo.

8. razred:

šolsko tekmovanje

• snovi in njihove lastnosti
  • snovi in njihove spremembe
  • čiste snovi in zmesi
  • sestava zraka in onesnaženje zraka
  • voda (mehka, trda)
  • zgradba snovi (brez povezovanja delcev)
  • kemijske reakcije (zapisi in urejanje enačb)
  • zgradba atoma in periodni sistem (skupine in periode)

državno tekmovanje

• vse vsebine šolskega tekmovanja vključno s povezovanjem delcev