V sredo, 20. marca, smo si učenci 7. razreda v okviru projekta Rastem s knjigo ogledali Lavričevo knjižnico v Ajdovščini in v dar prejeli knjigo Modri otok avtorice Irene Androjna. Po uvodni razlagi smo se preizkusili v zanimivih nalogah, kjer smo morali iskati zahtevano knjižnično gradivo. Kar dobro nam je šlo. Po malici, prijetnem pogledu na reko Hubelj in uživanju v toloti prvega pomladnega dne smo dan sklenili v Lokarjevi hiši, po kateri nas je popeljala Maksova mama, gospa Franka Koren, in nam na zanimiv način predstavila delo in življenje tega znanega primorskega zdravnika in pisatelja. Lara Žejn

Na Sncjerbi je krasno

Danes smo učenci razredne stopnje preživeli krasen dan v naravi. Povzpeli smo se na bližnji hrib nad Podrago. Pogled z vrha nam je segel na eni strani od Goč, Manč in Lož, preko Vipave prav vse do Razdrtega in planote Nanos. Planinski škrati so nas s Sncjerba zvabili še na Kecjel, kjer nas je čakal mini Aljažev stolp, v njem pa skrito sladko presenečenje, ki nam je dalo dodatno moč za vrnitev domov.

Medobčinsko prvenstvo v rokometu

V petek je bilo v Ajdovščini medobčinsko prvenstvo v rokometu za mlajše dečke. Naši učenci so zelo dobro nastopali. Premagali  so OŠ Dobravlje z 20:10 in OŠ Danila Lokarja s 13:11. Tako so osvojili prvo mesto in se uvrstili na področno prvenstvo. Za ekipo so igrali Etien Polanc, Jernej Benčina, Tilen Kovšca, Tine Benčina, Tine Vidmar, Izak Tratnik, Jaka Pregelj, Nejc Peljhan, Matic Pregelj, Tobija Pregelj in Liam Komjanc. Čestitamo! Stojan Koren

Državno prvenstvo v pospešenem šahu

Šest naših šahistov se je v soboto, 2. marca udeležilo posamičnega državnega prvenstva v pospešenem šahu za mlade. Vsi so se državnega prvenstva v šahu udeležili prvič. Čestitamo jim za vzdržljivost (igrali so 9 kol, od 10. 30 – 18.00) in dosegli odlične rezultate. Še posebej pa, za izjemne uvrstitve v svojih kategorijah čestitamo:  Domnu Peljhanu (4. r.), ki je zasedel 18. mesto in Tobiji Črnigoju (2. r. Podkraj), ki je s 5. mestom v svoji kategoriji za las zgrešil kolajno. Nives Žibrik

Pust na podružnici

13. februar je minil v znamenju pisanih, razigranih in glasnih maškar. Našo podružnico so obiskale zanimive in izvirne maske. Z rajanjem in glasnim petjem so privabile sonce in prijetne temperature. Dan je bil kot nalašč za sprehod po vasi, maškare pa so v popoldanskem času obiskale tudi marsikatero hišo in Podkrajcem zaželele srečo in dobro letino.

Pust širokih ust

Na današnji norčavi pustni torek je iz učilnice gospodinjstva prijetno zadišalo. Pastirji iz 6. razreda so s svojimi ovčicami ocvrli okusne jogurtove miške in nahranili pusta hrusta. Dober tek, maškare! Nives Hladnik

Naši šahisti spet uspešni

V soboto je v Postojni potekal 3. turnir 2. primorskega osnovnošolskega pokala  »POP 2023/24. Čestitke vsem našim udeleženim učencem, ki so se ponovno odlično odrezali. Še posebej pa čestitke dobitnikoma medalj v svojih kategorijah: Tobija Črnigoj, 2. r., Podkraj – srebrno in Izak Grmek, 8. r. – bronasto.