Osnovna šola Col

Tekmovanje Bober

V drugem tednu novembra so se naši učenci udeležili tekmovanja Bober. Bober je tekmovanje v računalniškem razmišljanju. Tekmovanja se je udeležilo sedem tekmovalcev učencev (J. Grmek, T. Kobal, V. Srebot, M. Poljšak, E. Poljšak, U. Kobal in A. Bajc). Bronasto priznanje so prejeli Jakob Grmek, Vid Srebot, Mihaela Poljšak in Erik Poljšak. Jakob Grmek je zbral dovolj točk, da se udeleži državnega tekmovanja. Pavel Makovec

Obvestilo

Obveščamo vas, da bosta v torek, 1. 12., na popoldanskih pogovornih urah odsotni Danijela Likar in Katja Turk Medvešček.

Tekmovanje o poznavanju sladkorne bolezni

Tudi v tem šolskem letu so nekateri učenci 7., 8. in 9. razreda tekmovali o poznavanju sladkorne bolezni. Na šolskem tekmovanju so bronasta priznanja prejeli: Mihaela Poljšak,  9. R. Adele Čebokelj , 7. R. Erik Poljšak,  9. R. Maruša Leskovic,  9. R.   Na državnem tekmovanju, ki je potekalo 21. 11. 2015 v Izoli, pa je MIHAELA POLJŠAK prejela srebrno priznanje. Lilijana Nabergoj

IMG_5867

Zajtrk z županom

Učenci in zaposleni na šoli smo se tudi letos, tretji petek v novembru, zbrali pri skupnem slovenskem zajtrku. Letos je bil ta dan  še posebej slovesen, saj se nam je pri zajtrku pridružil ajdovski župan, g. Tadej Beočanin. Pred zajtrkom nas je pozdravil in obljubil, da si bo prizadeval, da bi na šolah jedli čim več hrane, pridelane v Vipavski dolini. Tudi g. ravnatelj je spregovoril o pomenu  zdrave in v domačem okolju pridelane hrane. Še posebej pa je poudaril pomen zdravega zajtrka pred odhodom v  šolo.

20151120_113247[1]

4. in 5. dan šole v naravi

4. dan šole v naravi – nadaljevanje … zabava s plesom je bila odlična. Sprva zadržani smo se kmalu vsi podali na plesišče in uživali v glasbi in plesu … Fantje so se nadvse izkazali, saj so bili pravi kavalirji in so punce elegantno vodili po plesišču. 5. dan šole v naravi Po zajtrku smo začeli pakirati svoje stvari v kovčke. Bili smo malce v stiski s časom, vendar nam je uspelo pravočasno prihiteti na ladjico Solinarko. 45 minut dolga vožnja po mirnem morju je minila, kot bi trenil. Prispeli smo do Sečoveljskih solin. Učitelj Žiga nam je povedal nekaj...

20151119_171321

4. dan šole v naravi

Danes smo se podali na novo pustolovščino. Z orientacijskim pohodom smo se prav pozabavali. Sprehodili smo se do Parecaga, od koder smo videli gojišče školjk. Merili smo temperaturo jezera, morja ter ugotavljali pH vrednost morske vode itd. Po pohodu smo se malo premočeni vrnili, a ostali so nam lepi spomini. Po kosilu smo se po navodilih podali v raziskovanje okolice doma. To je bilo za vse prav posebno doživetje, kajti svetili smo si z lučkami in v temi odkrivali zanimivosti okolice. Kmalu zatem smo se poučili o tem, kako se pripravi izvrstne školjke – klapavice, ki so skoraj vsem šle...

20151118_152854

3. dan šole v naravi

Danes zjutraj je deževalo, zato nismo imeli jutranje telovadbe. Po zajtrku smo odšli na 11 km dolg pohod. S seboj smo vzeli krepčilno malico. Najprej nas je pot vodila mimo solin do Strunjana, nato smo se povzpeli h križu nad najlepšim delom slovenske obale, ki se imenuje Mesečev zaliv. Zaradi rahle megle nismo mogli uživati v razgledu. Pot smo nadaljevali skozi predor do Portoroža. Tu so se nekateri na hitro posladkali s sladoledom in že smo nadaljevali pot proti Fiesi. Vrnili smo se ravno na kosilo. Popoldan smo streljali z lokom in šli na obalo, kjer smo spoznavali morsko biologijo....

20151117_140145

Šola v naravi v Fiesi

1. dan Po prihodu v Fieso smo najprej razpakirali potovalke in si oddahnili od poti. Namestili smo se v lično urejene sobe. Učitelji v domu so nas lepo sprejeli in nam razkazali poslopje z okolico. Časa za počitek ni več bilo, saj smo hitro začeli z različnimi dejavnostmi. Najbolj nas je navdušilo lokostrelstvo. Na srečo je bila to le vaja, pravo tekmovanje pa pride na vrsto v sredo. 1. dan šole v naravi smo okronali z večernim pohodom. Verjetno vam ni treba posebej poudariti, da smo hitro in sladko zaspali. Se slišimo. 2. dan Ko smo se prebudili, smo odšli...

DSC04609

Z vrtcem po naši turistični poti

V okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava, smo člani turističnega krožka pripravili turistični program z naslovom Gremo v naravo po znanje in zabavo. Program smo v torek, 10. 11. 2015, tudi izvedli. V septembru in oktobru smo pripravljali program, delali lutke, vadili našo igrico, v novembru pa smo na našo pot povabili otroke iz vrtca na Colu. Program se je pričel na parkirišču pri cerkvi od koder nas je vodil na Greben. Po poti so otroci sledili kažipotom, na katerih je bil hudiček. Do Grebena smo imeli štiri postanke. Na vsakem so najprej poiskali listek z uganko, nato pa jih...

IMG_2456

Možic (1602 m)

V soboto, 7.11.2015, smo se učenci planinskega krožka podali na prvi planinski izlet v tem šolskem letu. Pridružili so se nam tudi učenci, ki obiskujejo Zdrav življenjski slog. Vsi dobre volje smo se zjutraj srečali pred šolo, se posedli na avtobus in odpeljali proti Soriški planini. Med potjo smo opazovali naravo v jesenskih barvah, pogled v nebo pa nam je naznanjal čudovit, sončen dan. Pot nas je peljala mimo hriba Lubnik, ki smo ga obiskali spomladi. Po dveh urah vožnje smo prispeli na Soriško planino, kjer nas je pričakal pogled na Triglav. Nadeli smo si nahrbtnike in se zagrizli v...