Osnovna šola Col

Mednarodna konferenca Gozd – najlepša in najboljša učilnica

Učiteljice naše šole smo se udeležile mednarodne konference Gozd – najlepša in najboljša učilnica. Konferenca je potekala v domu CŠOD v Bohinju, kjer so se zbrali strokovnjaki vseh področij, zainteresirani za poučevanje na prostem in izkušenjsko učenje. Na konferenci smo raziskovali različne načine, cilje in pristope uporabe narave pri učenju na prostem, v gozdu. Poskušali smo vzpostaviti mrežo sodelovanja in prenašanja znanja med različnimi institucijami na mednarodnem in državnem nivoju. Tema konference je temeljila na splošno privzetem spoznanju o poučevanju na prostem/gozdu, da doživljanje, spoznavanje in raziskovanje narave pozitivno stimulira učni proces posameznika. Razmišljali smo o štirih vsebinskih sklopih v...

TEDEN OTROKA NA PODRUŽNICI

V tednu otroka smo na podružnici »Povabili sonce v šolo«. Svetlo, toplo in prijetno je bilo vse dni v tednu, saj so učenci imeli različne zanimive in zabavne dejavnosti. Najmlajši so si ogledali predstavo gledališča Bicikleta z naslovom Mehurčki, starejši učenci so obiskali gledališče in uživali v predstavi Čarovnik iz Oza. Imeli smo slavnostno malico in kuharsko delavnico, kjer smo pripravljali palačinke in jabolčni zavitek iz jabolk, ki smo jih obrali na šolskih jablanah. Prinesli smo svojo igračo in si ogledali risani  film Smrkci 3. Teden smo zaključili z ogledom podjetja Fructal ter obiskom policijske postaje in Lavričeve knjižnice v...

Obvestilo

Obveščamo vas, da bo med 10. 10. (torek) in 16. 10. (ponedeljek – do 8.00) na šoli potekala akcija zbiranja odpadnega papirja. Odpadni papir prinesete v zabojnik pred šolo, lahko tudi v popoldanskem času. Učenci iz Podkraja lahko prinesete tudi na šolo Podkraj vsak dan do 15.00. Zbrani denar bomo namenili Šolskemu skladu. Vodja zbiralne akcije: Stojan Koren

Ekstempore ob tednu otroka

Kot je že dolga tradicija, je tudi letos Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina organiziralo likovni ekstempore na Obali. Z naše šole se je dogodka udeležilo šest šestošolcev: Tinka Kralj, Hana Mikuž, Zoja Čebokelj, Julija Bajc, Štefan Kobal in Gašper Hladnik. Spremljala jih je likovna pedagoginja Silva Karim. Mladi ustvarjalci so se zelo potrudili in z oljnimi pasteli naredili lepa slikarska dela. Njihove slike pripovedujejo o veselju in gibanju. Učenci so obiskali tudi Mestno galerijo Piran, kjer so si ogledali razstavo del, nastalih na LII. mednarodnem slikarskem ex-temporu v Piranu. Tam jih je prijazno sprejela kustosinja Nives Marvin. Udeleženci ekstempora v...

Potovanje skozi domišljijo

Učenke in učenci 7. razred so v lanskem in letošnjem šolskem letu pri slovenščini prispevali veliko izjemnih literarnih prispevkov. V septembru se je njihova ustvarjalnost obrestovala. Rodilo se je razredno glasilo z naslovom POTOVANJE SKOZI DOMIŠLJIJO. Z ilustracijami ga je opremila Lia Bajec. Glasilo si lahko tudi vi ogledate na spodnji povezavi. Veliko literarnih užitkov.                                                                                          ...

Športni dan za 1. in 2. razred

V petek, 29.9. 2017 smo imeli učenci 1. in 2. razreda OŠ Col in Podružnične šole Podkraj športni dan. Odpravili smo se na pohod na Višenjsko Rovno. Malce vetroven, a prijeten jesenski dan nas je kar vabil v naravo. Letos smo izbrali pot proti Policam in mimo Škvarča. Pot do Vodiške ceste se je vzpenjala in malce vlekla, a potem smo šli le še navzdol. Da se v gozdu nismo izgubili je poskrbel naš hišnik Peter, ki nam je pot označil s puščicami. Zadovoljni smo prispeli na Višenjsko Rovno, kjer smo pomalicali. Dečki so hitro našli žogo za nogomet, za...

Tetka jesen podkrajski otroke

Tetka Jesen je v prvem tednu jeseni povabila na šolo Col tudi učence 1. in 2. razreda Podružnične šole iz Podkraja. Z veseljem so se odzvali povabilu. Gospa Jesen, kot so jo lepo preimenovali jih je sprejela odeta v jesenska oblačila in s košaro jesenskih pridelkov v roki. Otrokom je zastavljala vprašanja o jeseni in tako izvedela, da  dobro poznajo ta barviti in plodov obilni letni čas. Poleg ugank in pesmi o jeseni jim je povedala tudi pravljico Anje Štefan: Jabolko. Otroci so Gospe Jeseni z veseljem prisluhnili in se ji zahvalili za povabilo. Smiljana Krapež  

Tetka jesen

Tetka Jesen je v prvem tednu jeseni obiskala učence  1. in 2. razreda OŠ Col. Med otroke je prišla odeta v jesenska oblačila in s košaro jesenskih pridelkov v roki. Zastavljala jim je vprašanja o jeseni in tako izvedela, da poznajo ta barviti in plodov obilni letni čas. Poleg ugank in pesmi o jeseni jim je povedala tudi pravljico Anje Štefan: Jabolko. Smiljana Krapež

EKSKURZIJA V PRIMORSKI SVET

V sredo, 27. 9., smo se učenci 8. in 9. razreda podali v primorski svet. Najprej smo se ustavil v Socerbu, kjer smo raziskovali Sveto jamo in se nagledali italijanske in slovenske obale. Z avtobusom smo se nato odpeljali v Črni Kal. Tu smo si ogledali cerkev Sv. Valentina in njegov nagnjen zvonik ter Benkovo hišo, najstarejšo hišo v koprski občini. V Ospu smo se povzpeli do plezalne stene. Pot nas je nato vodila v Hrastovlje k cerkev Sv. Trojice. V njej smo občudovali fresko Mrtvaški ples, ples smrti, ki mu nihče ne more ubežati. Izleta še ni bilo konec,...

Obiskali smo »InCastro«

Učenci 8. in 9. razreda  smo se udeležili »InCastre« – dogodka, ko so ajdovska podjetja odprla svoja vrata in predstavila svojo dejavnost šolarjem. Seznanili smo se z bogato tradicijo ajdovske industrije in podjetništva, s področji dela posameznih podjetij in z različnimi poklici. Obiskali smo letalsko šolo, ter se preizkusili v poznavanju ajdovskega podjetništva, slikanju na blago in izdelovanju papirnatih letal.