Dnevni arhiv: 4 oktobra, 2022

Mladi in Castra in Incastra

V organizaciji Razvojne agencije Rod Ajdovščina smo se devetošolci udeležili dogodka Mladi in Castra. Razdeljeni v skupine smo na izkustvenih delavnicah spoznavali novinarstvo, strojništvo, mehatroniko, računalništvo, lesarstvo in kuharstvo-slaščičarstvo. V drugem delu smo odšli na teren in se poskusili v geodeziji, arboristiki ter arhitekturi. V Garaži, prostorih mentorskega programa za mlade, smo šivali okrasne blazine in izdelali klop iz palet, ki bo kmalu krasila hodnik naše šole.   Čez teden dni smo skupaj z osmošolci obiskali še Incastro, dan ajdovske industrije in podjetništva. Na stojnicah Incastre smo se preizkušali v raznih miselnih in tehničnih izzivih. Devetošolci smo si ogledali  Mlinotest,...