Dnevni arhiv: 23 junija, 2022

Oglarski dan

V četrtek, 23. 6., predzadnji dan šolskega leta 2021/22, so vsi učenci in učenke matične šole in podružnice imeli poseben dan dejavnosti v Beli. Na prijazno povabilo Lojzeta in Mirjam Kovšca smo se peš odpravili na ogled oglarske kope k domačiji Na Rovni. Kopo je malo prej kot običajno, posebej za učenke in učence naše šole, pripravil in prižgal g. Lojze Kovšca. G. Lojze je razložil, kako se kopa naredi in kako se kuha oglje. Sledila je oglarska malica. Gospa Mirjam je skuhala odlično polento in jo zabelila z domačimi ocvirki. Obema se zahvaljujemo za gostoljubnost. Po tako zanimivem dnevu...

Športni dan I. triade

V torek, 14. 6. 2022, smo imeli učenci 1., 2. in 3. razreda športni dan. Z avtobusom smo se odpeljali v Solkan in vstopili v Adrenalinski park. Tam smo si nadeli plezalne pasove ter se preizkusili v plezanju, premagovanju ovir in spuščanju po jeklenih vrveh. Kot pravi pustolovci smo iskali živalice, ki so se nam skrile v gozdu. Preživeli smo lep in zanimiv dan.