Dnevni arhiv: 27 septembra, 2018

Tekmovanje iz materinščine za Cankarjevo priznanje 2018/2018

TEKMOVANJE IZ MATERINŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE 2018/2018 Naslov letošnjega tekmovanja je DEDIŠČINA IDENTITETE, ki povezuje evropsko leto kulturne dediščine in Cankarjevo leto. Državna komisija je za tekmovanje v šolskem letu 2018/2019 izbrala naslednja književna besedila: OSNOVNA ŠOLA 1. razred osnovne šole: Kajetan Kovič: Maček Muri (katera koli izdaja slikanice) 2. in 3. razred osnovne šole: Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon (katera koli izdaja slikanice) in še dve kratki pripovedi iste avtorice po izbiri šol/mentorjev. 4. in 5. razred osnovne šole: Tone Seliškar: Bratovščina Sinjega galeba 6. in 7. razred osnovne šole: Nataša Konc Lorenzutti: Avtobus ob treh in Prežihov Voranc: Solzice 8. in 9. razred osnovne šole: Vinko Möderndorfer: Kit na...