Dnevni arhiv: 14 junija, 2017

Vabilo na valeto

Spoštovani, vabimo Vas na zaključno slovesnost ob koncu osnovne šole, ki bo 15. junija, ob 18. uri, v telovadnici Osnovne šole Col. Učenci in razredničarka 9. razreda

Tehniški muzej Slovenije – 13. 6. 2017

Na avtobus smo skupaj sedli učenci in učiteljice 1. ter 2. razreda OŠ Col in POŠ Podkraj. Obiskali smo muzej, ki se razprostira na kar 6000 m². Velikost in raznolikost muzeja v Bistri pri Vrhniki sta nas prijetno presenetili. Prav tako nas je s svojim načinom govora in predstavitvijo pritegnil gospod, ki nam je nazorno prikazal, kako je bilo nekoč pomembno, da je bilo orodje, s katerim so delali, dobro nabrušeno (sekire, žage, žeblji…). Naravoslovni dan je bil prekratek, da bi si lahko natančno ogledali vse zbirke, ki so bile na voljo (žagarstvo, lesarstvo, kmetijstvo, tekstilstvo, kolesa, cestna vozila, tiskarstvo,...