Dnevni arhiv: 9 februarja, 2016

Pustovanje

V petek, 5. 2. 2016, so nas obiskali kurenti in nam popestrili dopoldanski čas. Pustno rajanje smo nadaljevali v torek, kjer smo zbirali najizvirnejše pustne šeme. Tričlanska komisija je imela težko delo, saj so bile vse maske posebne in zanimive.

Praznovanje kulturnega praznika na Colu

Osnovna šola Col ima že desetletja dolgo tradicijo javnih praznovanj slovenskega kulturnega praznika. Ob teh priložnostih predstavlja tako ljudske kot tudi izšolane likovne ustvarjalce, ki pripadajo šolskemu okolišu. Pripravlja tudi fotografske razstave ter razstave etnografskih predmetov in fotografskega gradiva, povezanega z življenjem in delom ljudi, živečih na tem slikovitem robu Trnovske planote. Vsako leto seveda na teh prireditvah prepevajo tudi pevski zbori, tako tisti, ki prepevajo v okviru šole, kot domači ljubiteljski pevski zbori, ki že desetletja nosijo vlogo generatorja kulturnega življenja v kraju. Tudi na letošnji prireditvi ni manjkalo glasbe. Nastopil je Moški pevski zbor Razpotje, šolski otroški pevski...